...

Makaleler

Röportaj : Kariyer.net

"Hedefimiz marka olmak"

KARAKÖSE İnşaat Ltd. Şti. ve İN-TEK Kalite Kontrol Proje Denetim Müşavirlik A.Ş. Genel Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Kubilay KARAKÖSE sorularımızı yanıtladı.

Karaköse İnşaat, Kurucusu'nun DSİ'de 1978 yılından başlayan Şube Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü Yardımcılığı görevleri; devamında özel sektörde 1985 yılından itibaren Şantiye Şefliği ve Proje Müdürlüğü görevlerinden edindiği bilgi birikimleri sonucunda 1998 yılında aktif olarak faaliyete geçmiştir. Şirket 1998 yılından itibaren DSİ'ye ve özel sektöre taahhütlerde bulunmaya başladı ve 2004 yılından itibaren de gayrimenkul geliştirme projelerine başladı. Karaköse İnşaat ve İN-TEK Kalite Kontrol AŞ Genel Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Kubilay KARAKÖSE sorularımızı yanıtladı.

İçinde bulunduğunuz sektörün zorlukları nelerdir? Bunları nasıl aşıyorsunuz?

İnşaat sektörü, içinde yüze yakın sektörün bulunduğu, ülke ekonomisi için lokomotif sektörlerden birisidir. İnşaat sektörü insan gücü yoğun bir sektör olması nedeniyle özellikle ülkemiz ekonomisi için önemli bir sorun olan işsizlik açısından da çok önemli bir istihdam olanağı sağlamaktadır. Bu kadar önemli olan inşaat sektöründe; konularında çok deneyimli sektör temsilcileri olmakla birlikte bu konuda hiçbir deneyimi olmayan çok sayıda kişi veya firmanın sektörde yer alması nedeniyle yüksek kaliteyle düşük kalitenin getirdiği maliyet farklılıkları rekabet şartlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen firmamız kaliteden ödün vermeden çalışmalarına devam etmektedir. Sonuç olarak, yapılan işin kalitesini bilinçli olan kesimler tarafından aradaki fark görülerek tercih edilmek suretiyle bu sorunları aşmaktayız.